
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 1.3 W |
| Number of Channels | 4 |
| Input capacitance | 166 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 1.8 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel, P-Channel |
| Gate Charge | 3.2 nC |
| Drain to Source Resistance | 300 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 60 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1 V |
Stock: 75
Distributors
pcbx
Unit Price$1.79923
Ext.Price$1.79923
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.79923 | $1.79923 |
| 10 | $1.55693 | $15.56930 |
| 25 | $1.45187 | $36.29675 |
| 50 | $1.35390 | $67.69500 |
| 100 | $1.26255 | $126.25500 |
| 300 | $1.22604 | $367.81200 |
| 500 | $1.19058 | $595.29000 |
| 1000 | $1.16002 | $1160.02000 |
